BLOG | Aktarmamerkezi.com Nedir ?

Aktarmamerkezi.com Nedir ?


AliExpress University

Yayınlanma Tarihi: 25-02-2021
242

Aktarmamerkezi.com, AliExpress üzerinden tüm dünyaya stoksuz ürün satışı yapmak için kullanabileceğiniz,  sizleri paketleme,  etiketleme ve teslimat gibi operasyonel işlerden kurtaran bir platformdur.

Aktarmamerkezi.com ile neden al sat yapmak çok kolay?

Çünkü teslimat için bize yönlendirdiğiniz her ürün, uzman ekibimiz tarafından kontrol edilerek teslim alınır, niteliğine uygun paketleme yapılır, panele yüklediğiniz bilgiler doğrultusunda etiketlenerek, anlaşmalı olduğunuz lojistik firmasına teslim edilir.

Sizin için uğraş gerektiren bu dertten kurtulur ve ürün yüklemek, mağazanızı optimize etmek gibi işlere daha fazla odaklanabilirsiniz.

Ayrıca, ürünlerinizi kendinizin paketlemesi hem sizin için ek masraf çıkartır, hem de size vakit kaybettirir. Kendinizin teslim aldığı ürünü, paketleyip etiketleyerek kargo ile tekrar göndermek,  şartlara bağlı olarak size 3 ila 5 gün zaman kaybettirir. Oysa bize teslimat için yönlendirdiğiniz her ürün 24 saat içerisinde paketlenerek anlaşmalı olduğunuz lojistik firmasına teslim edilir. Üstelik bu işi yapan uzman arkadaşlarımız olduğu için daha güvenli bir şekilde müşterinize ulaşır.

Aktarmamerkezi.com Nasıl Çalışır?

Her gelen ürün, mal kabul tarafından kontrol edilerek teslim alınır, hasarlı gelen ürün hemen iade edilir ve satıcı bilgilendirilir. Eğer ürün hasarsız bir şekilde bize ulaştıysa, panele yüklenen bilgiler ile gelen ürünün niteliği kıyaslanır. Renk, beden, model vb... kontroller yapıldıktan sonra, eğer gelen ürün satışı yapılan ürün ile aynıysa, paketleme bölümüne sevk edilir.

Ürün kutusundan çıkartılır, kırılacak malzeme ise tek tek işlemden geçirilir, kutu niteliği bozulduysa yeni kutu ile değiştirilir. Orijinal kutunun dışında, ek ağırlık oluşturabilecek materyaller çıkartılır, hafifletilir ve o şekilde paketlenir. Taşıma standartlarına uymayan orijinal paketler, satıcı bilgilendirilerek devre dışı bırakılır ve hem ürün boyutu küçültülür, hem de ek maliyet oluşması engellenir. Satıcının panelde ağırlıkla ilgili bir notu varsa,  paketleme o sınırları aşmadan yapılır.

Paketleme bittikten sonra, ürün son kontrol için tartım ve fotoğraflama ünitesine sevk edilir. Her aşama bir önceki süreci kontrol eder. Ürünün paketlenmiş halini gösteren fotoğrafı ve çıkış ağırlığı panele kayıt edilerek sevk ünitesine alınır.

Sevke hazır olan paketlenmiş ürünler, *'olağanüstü koşullar' oluşmadıkça düzenlenen teslim tutanakları ile birlikte satıcının anlaşmalı olduğu lojistik firmasına 24 saat içerisinde sevk edilir.

Mehmet GÜLÇAY       

                                                                                          

*sel, seylap, kasırga, deprem, doğal afet