BLOG | EBARA Mağazamın Kuruluş Sebebi: AliExpress

EBARA Mağazamın Kuruluş Sebebi: AliExpress


Salih SALTIK

Yayınlanma Tarihi: 05-02-2021
97

AliExpress herkesin bildiği gibi en büyük  global e-ihracat platformlarından bir tanesi ve Ebara olarak kuruluş  sebebimiz. 4 aydır Aliexpress de satış yapmaktayım ve bu süreçte pro mağaza seviyesine yükselmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu süreçte markam ile birçok tecrübe ve deneyime sahip olmanın güvenini hissediyorum.

AliExpress, platform olarak çok detaylı aynı zamanda da basit bir mantığa dayalı bir sistem olarak düşünüyorum. Türkiye pazaryerlerinden farklı bir dünya burası. Detaylı analizlere sahip olabilmek, sanki fiziki bir mağaza gibi kendi mağazamı belli kriterlerde özgürce dekor edebilmek, hediye ürün kampanyaları…

Birçok özelliğin birçok fırsat yarattığını düşünüyorum. Yeni ürünlerimi takipçilerime göstermek, takipçilerime özel teklif ve kuponlar uygulamak bana pazarlama ve reklam alanlarında çok büyük katkılar sağladı. Müşteri deneyimleri çok ilginç, platformu tanıdıkça fark edeceksiniz ki müşterileriniz size arkadaş gibi oluyor.

Ebara olarak izlediğim strateji ve deneyimlerden bahsetmek gerekirse;

DÜRÜST TİCARET, İlkem ile müşterilerime azami seviyede ürünlerimin bütün artı ve eksi yönleri konusunda yardımcı oluyor ve onların bana karşı güven duymasını hedefliyorum. Bu stratejim sayesinde müşterilerimden olumlu yorum ve puanlama alıyor ve yeni müşterilerime karşı güven veriyorum.

GÜÇLÜ İLETİŞİM, anlayışım ile müşterilerimin soru ve taleplerine hızlı şekilde cevap veriyor ve taleplerini hızlıca sonuçlandırmaya çalışıyorum. Bu sayede müşterilerim, ilerideki alışverişlerinde bana her zaman ulaşabileceklerini biliyor. Bu sayede de herhangi olumsuz bir durumda Ebara olarak yanlarında olduklarını biliyor.

MAĞAZA TASARIM, çalışmalarım ile, müşterilerimin mağazamda aradıkları ürünlerin kolay bulmalarını ve görsel olarak mağazamda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaya çalışıyorum.

FİYATLANDIRMA, çalışmalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaç duydukları ürünleri mümkün olan en ekonomik şekilde bulmalarını sağlamaya çalışıyorum. Bu çalışmalarım sayesinde, AliExpress müşterilerinin ürünlerimi fark etmesini ve Ebara Store’ u tanımlarını hedefliyorum.

DETAYLI ÜRÜN AÇIKLAMASI, çalışmalarım ile müşterilerimin ürün hakkında detaylı bilgi almalarını sağlıyorum. Bu sayede müşterilerim, ihtiyaç duydukları ürün hakkında tüm bilgilere hakim oluyor ve yine Ebara Store’ a karşı güven duyguları anlatıyor. Bu çalışmalarımın meyvesini alıyorum. Çünkü hiçbir müşterimden “ürün anlatıldığı gibi değildi” şeklinde şikayet almadım.

HIZLI KARGOLAMA, anlayışım ile siparişlerimi en hızlı şekilde kargoya vererek müşterilerime hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyorum. Bu sayede müşterilerim, kargo hızımdan bahsederek mağazama olumlu yorum yapıyor ve diğer AliExpress müşterilerine rehber olarak beni tercih etmelerine olanak sağlıyor.

SON OLARAK, benim tavsiyem; azimli ve planlı çalışma, bu işi severek yapmak, vazgeçmemek ve müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit etmek. AliExpress, çok büyük ve aynı zamanda da fırsatlarla dolu bir dünya. Bu dünyada yerinizi almak için geç kalmayın. AliExpress Satıcı Destek Hattı mükemmel bir iş çıkarıyor ve satıcıların her türlü ihtiyaçlarını en verimli şekilde cevaplıyor.

Daha fazla Türk satıcı ile daha bol satışlı günler diliyor, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim… 

SALİH SALTIK 

EBARA STORE