BLOG | Kendim İçin Bir Eşofman Diktim, Dünyanın Kapıları Açıldı

Kendim İçin Bir Eşofman Diktim, Dünyanın Kapıları AçıldıYayınlanma Tarihi: 08-01-2021
245
“Sadece Eşofman Üretir”
“KENDİM İÇİN BİR EŞOFMAN DİKTİM, DÜNYANIN KAPILARI AÇILDI”

Merhaba, Ben Elif Okur. 2015 yılında kendim için diktiğim bir eşofmanın başlattığı yolculuğun sonunda AliExpress’e katıldım. 

Bu güzel bir hikâye,

2015 yılında inancıma ve kendime uygun bir eşofman bulmakta zorlanmıştım. Hazır giyim üzerine eğitim almış olmam sebebiyle kendi eşofmanımı diktim. Sonrasında komşularım ve kuzenlerim eşofmanımı oldukça rahat ve giyilebilir buldu ve onlar için de dikmemi istediler. Onlar için de diktim. Sonra kuzenlerimin ve komşularımın arkadaşları derken iş AliExpress’e kadar geldi. Bu süreç zor ama zevkli ve bir o kadar da eğlenceli geçti ve şu anda küresel düzeyde ürünlerimizi hem üretiyor hem de pazarlıyoruz. 

2015 yılında sadece kendim için diktiğim bir eşofmanın beni çıkardığı bu uzun yolda bütün aile olarak çalıştık. Önce evde, üst katımızı atölyeye çevirdik. Kumaşlarımızı kendimiz kestik, kalıplarımızı çıkardık, diktik. Siparişlerimiz o kadar arttı ki sonrasında üretim kapasitemizi arttıracak bir atölyeye geçtik. Aile üyelerimizin yanına yeni çalışanlarımızı ekledik onlar da ailemizin bir üyesi oldular. Türkiye içinde farklı platformlarda e-ticaret işbirlikleriyle hem üretimimizi hem de hedef kitlemizi büyüttük. AliExpress ekibi ve Emyd Partners’in desteği ile gün geçtikçe aldığımız sipariş sayıları arttı ve şu anda AliExpress işbirliği ile e-ihracat şeklinde ürünlerimizi bütün dünyaya pazarlayabiliyoruz. Müşterilerimiz oldukça memnun. Kendi giymeyeceğimiz ürünü dikmiyoruz. İlk eşofmanı kendim giymek için kaliteli kumaş ve kaliteli bir çalışmayla üretmiştim. Şimdi aynı disiplin ve anlayışla bütün dünyaya eşofmanımızı giydirmek için çalışıyoruz. 

Niçin sadece eşofman? Günü ya da haftayı geçirdiğimiz, iş hayatına uygun kıyafetler içinde sıkıldığımızı düşünüyorum. Yürüyemediğimizi, koşamadığımızı, doğayla iç içe vakit geçiremediğimizi… 

Eşofman bize bunu sağlıyor. Bir bakıma bizi özgür kılan bir kıyafet. Uzun yürüyüşlere çıkabilir, koşabilir, spor yapabilir, ayaklarınızı uzatıp rahatça oturabilirsiniz. Pikniğe gidebilir, hafta sonunu doğayla iç içe bir kampta geçirebilirsiniz. Eşofman özgürlüktür. Günlük hayatın koşturmacanın dayatmalarından kurtulduğumuzu ve artık dinlenme vaktinin geldiğini hissettirir bize. Ailemizle vakit geçirmemizi ya da kendimize vakit ayırmamız gerektiğini hissettirir. Sizi siz ile bir araya getiren bir kıyafettir eşofman. Bir bakıma bedensel ve psikolojik bir terapidir. 

Kendinize iyi bakın, spor yapın, sağlıklı beslenin, kendinizi rahatlatın. AliExpress’te satış yapın ve eşofman giyin :)