BLOG | Pamuklife - Türk Halısı E-ihracatla Dünyaya Açıldı

Pamuklife - Türk Halısı E-ihracatla Dünyaya Açıldı


Mustafa ÖZTÜRK

Yayınlanma Tarihi: 12-01-2021
368

Merhaba, ben Mustafa Öztürk. 1995 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret bölümünde eğitimime devam ediyorum. 2013 yılından bu yana çamaşır makinesinde yıkanabilir dekoratif halılar üreten Pamuklife firmasının sahibiyim. Yaklaşık 8 yıldır Pamuklife markası altında faaliyet gösteriyoruz.

Satışlara 2013 yılında %100 pamuk ürünlerle yurtiçinde her bölgeye pamuklu paspas üretimiyle başladık fakat mevcut yurtiçi şartları ve vadeli ödemelerden dolayı aklımıza bu işi son tüketiciye doğrudan ulaştırma fikri geldi. 2017 yılında Instagram ile başladığımız e-ticaret serüveni, arkamıza aldığımız yoğun müşteri memnuniyeti ve yabancı müşterilerimizin de ilgisiyle tüm dünyaya açılma zamanının geldiğini gösterdi.

2019 yılında Bursa’da katıldığımız bir e-ticaret seminerinde EMYD Partners ile tanışmamızla dünyanın en büyük pazaryerlerinden biri olan AliExpress’e katılma fırsatı yakaladık. Üretimini yaptığımız ürünler eski, kalın, ağır makine halılara alternatif olarak daha ince, çamaşır makinesinde yıkanabilen, son derece pratik ve kullandıkça deforme olmayan, kalitesiyle hemen her müşterimizin yoğun ilgisini çekmiş ve üretim kapasitemizi her geçen gün artırmamızı sağlamıştır.

AliExpress’te aldığımız her güzel yorum ve beğenilerden sonra verdiğimiz kararın, Türk mallarının tüm dünyada layıkıyla sergilenmesi düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz. AliExpress’in tüketici ve tedarikçiye verdiği önem ve sürekli gelişmeye yönelik çalışmalarıyla nice yıllar AliExpress’te satış yapmayı hedefliyor, daha bu işin çok başında olduğumuzu görebiliyoruz.

AliExpress’te daha fazla başarılı Türk Mağazasıyla, bol satışlı günler diliyorum.

Sağlık ve sevgilerle.