BLOG | Turkish Pottery Store Başarı Hikayesi

Turkish Pottery Store Başarı Hikayesi


Turkish Pottery Store

Yayınlanma Tarihi: 12-01-2021
266

Aliexpress sayesinde Ankara’dan dünyaya uzanan yolculuğumuzda 2 yılı doldurduk. Hikayemiz Aliexpress süreçlerine hakim olması açısından Anlayticahouse ile anlaşmamız ile başladı. Aliexpress mağazamızın kurulumunun hemen ardından yaptıklarımızı birkaç madde ile özetlemenin faydalı olacağı görüşündeyim.

1) Dekorasyon
2) Ürünlerin Seçilmesi
3) Fiyat Belirleme
4) Alıcılar ile Satış Sırasında ve Sonrasında İletişim

Bu maddelerin hayata geçirilmesi noktasında Aliexpress satıcı panelinin detaylı analizler yapmaya imkan tanıyan yapısının yeri gerçekten önemli. Panel içerisinde zaman harcadıkça doğru adımları atmak için gerekli bilgilere ulaşmak mümkün. Aliexpress için belki de söylenebilecek en önemli konu panel içerisinde harcanan emeğin ve zamanın geri dönüşünü satıcılara çarpıcı bir şekilde yapması. Mağazanıza emek vermeyi bırakmamak bu yüzden önemli.

DEKORASYON

Mağaza dekorasyonu müşterilerimizin karşısında ilk izlenimin oluşturulduğu yer. Bannerların, ürün görsellerinin, mağazanıza ait özel indirimlerin ve kampanyaların mağaza dekorasyonu içerisine özenle yerleştirilmiş olması dikkat edilmesi gereken bir nokta. Mağaza dekorasyonu sene içerisinde değiştirmek hali hazırda müşterimiz olan takipçilerimiz ve yeni müşterilerimiz için dikkat çekici bir ayrıntı.

Tavsiyem ürün görsellerinin özenle çekilmesi, mümkün ise bir videosunun bu görseller ile birlikte kullanılması. Mağaza içinde kullanılacak banner ve slider görsellerinin panel üzerinde kurulumu gayet kolay.

ÜRÜNLERİN SEÇİLMESİ

Doğru ürünlerin seçilmesi bir süreç. Ürünlerimizi listeledikten sonra listelediğimiz ürünlerin ürün gruplarına uygun şekilde ayrılması aşaması var. Bu aşamanın hemen ardından ürün grupları için hangi kelimelerin daha fazla trafik çektiğini tespit etmek önemli.

Ürünlerin trafik çekmesi açısından başlıkların ve ürün açıklamalarının optimizasyonun ardından fark edeceksiniz ki bazı ürünler daha fazla satış yapacak. Bu durumda satış yapan ürünler için farklı optimizasyon çalışmaları yapmak faydalı olacaktır.

FİYATLANDIRMA

Aliexpress için en önemli noktalardan biri rekabetçi bir fiyat verebilmek. Üreticisi olduğumuz ürünlerimizden ilk etapta yüksek kar fiyatları beklemeden listelemek bizi önemli bir noktaya taşıdı diyebilirim. Belirli bir trafik elde ettikten; deyim yerindeyse ürünlerimizin koşmaya başladıktan sonra karlılık oranlarını arttırmak mantıklı bir tercih.

Bu noktada eklemem gerekir ki Aliexpress üzerinde katılınılan kampanyalara katılmak satışların artmasına yardımcı olacaktır. Flash Deal, Freebies ve Affiliate kampanyalarının satışlarımız üzerinde etkisi yadsınamaz düzeyde.

ALICI İLE SATIŞ VE SONRASINDA İLETİŞİM

Müşterilerimizle iletişim için Aliexpress panelinin bize tanıdığı birden fazla imkanını kullanıyoruz. Alım yapmadan önce ve sonrasında müşterilerimizden mesajların takibini yapmanın faydasını birçok kez gördük. Ürün hakkında bilgi, lojistik konular, satış sonrası ürün memnuniyeti gibi konularda panel üzerinden oto translate kullanarak iletişim kurmak mümkün. Bunun yanı sıra devamlı müşterilerinizle olan ilişkinizi özel kuponlar, yeni ürünlerin tanıtımı anlamında güçlendirmek mümkün. Panelin size tanıdığı oto mesaj sistemi ile her zaman aktif olarak vakit harcanması zaman alan bu konuda zaman kazanabilirsiniz. Biz müşterilerimizle onları anlayan ve ilgilenen bir konuşma dili kullanmaya özen gösteriyoruz.

Unutmayın ki Aliexpress çok büyük bir pazar yeri ve bu pazar yerinde başarı mümkün. Belirli değişkenlere dikkat edildiği takdirde güzel geri dönüşlerin olacağına emin olabilirsiniz.