AliExpress University | Ev Tekstili Satıcı Ol

Türkiye Ev Tekstili Ürünlerini Globale Taşıma Zamanı
Bu Başarının Altına Gelin Birlikte İmza Atalım!

Ülkemizin, havlu ve bornoz grubunda dünyanın en büyük 3 tedarikçisi olması sebebiyle Made in Turkey markası altında tüm dünyada önemli bir tanınırlığa sahiptir. Bu ün yurdışında Türkiye’nin ev tekstili ürünlerinin marka algısını pozitif yönde etkilemiş ve talebi büyük ölçüde arttırmıştır. Dış ticarette tüm dalgalanmalara rağmen canlılığını koruyan ev tekstili kategorisi, dünya pazar payı açısından ülkemizdeki lider sektörlerden birisi olmaya devam edecektir.

Bu zamana kadar perdeden havluya; nevresimden masa örtüsüne birçok ürün seçeneğini bünyesinde barındıran ev tekstili ürünlerinde Türk markalarımız ve kobilerimiz büyük başarılara imza attılar. Şimdi sıra sizde! Gelin hep birlikte Türk ev tekstili ürünlerini başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak 220’den fazla ülkeye birlikte gönderelim, 150 milyondan fazla müşteriye ulaştıralım!

Çiçekçi Tekstil Başarı Hikayesi


Pamuklife başarı hikayesi

Pamuklife başarı hikayesi ulaşmak için tıklayınız.


AliExpress’te yer alan marka ve kobilerimizin bazıları

Global veya bölgesel olarak ne satılır / nereye satılır nasıl bulacağım,en iyi satış yapan ürünler hangileri,değişen satış trendleri nasıl takip edebilirim? Sizin de kafanızda benzer sorular varsa, cevapları bu webinarda bulabilirsiniz. Türkiye’nin ihracatta en önemli kategorilerinden “Ev Tekstili” özelinde satan ürün bulma, trend analizi ve doğru fiyatlandırmanın püf noktalarını öğrenmek için rekabette öne geçmenize yardımcı olacak verileri incelediğimiz canlı yayını izlemenizi öneririz.

Ev Tekstilinde Ne Satılır - Ürün Bulma Taktikleri


 • AliExpress’te mağaza açarak ve ürün satmak için şahıs şirketi, anonim veya limited şirket gibi yasal bir kimliğe sahip şirket olmanız gerekir. AliExpress üzerinde mağaza açmak oldukça kolay, hızlı ve ücretsizdir. AliExpress kayıt sayfasına (Site Linkine tıklayınız.) girerek sağ üstte yer alan AliExpress’e Katılın seçeneğine tıklamanız, ardından Türkiye olarak ülke seçimini yapıp e-posta adresinizi yazıp, tarafınıza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz yeterli. Sonrasında şirket, iletişim bilgilerinizi yüklemeli ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvuru süreciniz sonrası 2 iş günü içinde mağazanız açılmış olacaktır. Detaylı kayıt eğitimi için :

  Döküman - Nasıl Aliexpress Üyeliği Oluşturulur Dökümanı İncelemek İçin Tıklayınız.

 • 1. Vergi kimlik numarası


  2. Ticaret Sicil Gazetesi


  3. Ticaret Odası Kaydı


  4. Vergi Levhası


  5. Şirket Yasal Temsilcisinin Bilgileri, İmza sirküleridir.

 • Platform, kategoriye göre değişen komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunmaz. Komisyon oranı kategoriye bağlı olarak %5 - 8 arasında değişmektedir. Ev tekstilinde komisyon oranı %8 ‘dir.

  Detaylı satıcı sözleşmemiz ve kategori bazlı komisyon oranları için : Döküman - Komisyon Oranları ve AliExpress Satıcı Sözleşmesi

 • Yüzlerce ev tekstili kategorisinde satış yapan satıcımız kaliteli ürünleri , son moda tasarımları ve mevcut kargo fiyatlarıyla çinli satıcılar ile rekabet etmekte, oldukça iyi satış adetlerine ulaşmaktadır. Bu noktada ürünleri doğru fiyatlandırmak ve ürün görsel, isim, açıklama gibi geliştirilmesi gereken tüm ürün özelliklerini geliştirmek rekabette öne geçmenizi sağlayacak en önemli etkenlerdir.

 • AliExpress üzerinde Nevresim Seti, Yorgan, Yastık, Battaniye, Pike & Pike Takımları,Halı & Kilim Perde, Banyo Tekstili, Mutfak Tekstili, Masa ve Kanepe Çarşafları, Kırlent gibi bir çok alt kategoride ev tekstili kategorisinde satışı mümkündür. Sizler de Link Tıklayınız. üzerinden ev tekstili kategorisinde en çok satan ürün ve modelleri inceleyip, siparişlere göre sıralayabilirsiniz.

 • Mevcut anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarımız arasında en uygun ve en hızlı lojistik çözümümüz PTS Worldwide Express firması ile yapmış olduğumuz anlaşmadır. Tüm lojistik çözümlerimizi incelemek için ; Döküman - Aliexpress Lojistik Çözümleri

 • Deneyimli satıcı destek hattı danışmanları ile sadece sorularınızı yanıtlamak ile kalmaz, satışlarınızı arttırmanız için mağazanıza özel ücretsiz e-ihracat danışmanlığı sağlar.

 • Gümrük ve gönderi çıkış süreçlerindeki bütün işlemler ilgili lojistik firması tarafından yürütülür. Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı, Gümrük Müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanır ve Vergi Daireleri Otomasyon Projesi (VEDOP) sistemine aktarılır. AliExpress üzerinden yaptığınız satışlarda Delivered Duty Unpaid (DDU) gümrük vergilerinin karşı tarafa yani müşteriye fatura edilen teslimat yöntemi ile ürün gönderilmektedir.

 • Müşterinin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendi katlanmak durumundadır, bu sebeple iade oranları oldukça düşüktür.

 • Paneldeki mevcut lojistik çözümlerimiz ile çalıştığınız takdirde ürünlerin teslimatını takiben 5 gün içerisinde sipariş ücreti Alipay hesabınıza yatırılır. Panelde mevcut olmayan diğer kargo firmaları ile çalışmanız durumunda ürünlerin teslimatı sonrası alıcı onayını takiben sipariş ücreti Alipay hesabınıza yatırılır.

Türkiye Ev Tekstili Ürünlerini Globale Taşıma Zamanı,
Bu Başarının Altına Gelin Birlikte İmza Atalım!
AliExpress’e katılın ve hemen E-İhracat'a başlayın!