AliExpress University | Satıcı Ol

Kolay E-İhracat Lojistiği - AliExpress Anlaşmalı Lojistik Çözümleri

AliExpress’in yapmış olduğu özel anlaşmalar sayesinde dünyanın her noktasına çok uygun fiyatlarla gönderim yapmanıza imkan sağlıyoruz.

Aşağıdaki doküman ve eğitim üzerinden tüm lojistik çözümlerimize ulaşabilir ve kolaylıkla karşılaştırmalar yaparak sizin için uygun olan lojistik firmasını seçebilirsiniz.

TÜM LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİMİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ DÖKÜMAN: 

 Döküman - Aliexpress Lojistik Çözümleri
Lojistik stratejinizi belirlerken aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmanızı öneririz:

 

·       Mağazanızı açar açmaz tüm dünyaya satış yapmak için birden fazla bölge fiyatlaması yapmak kafanızı karıştırıyor ise, ürünlerinizi trafik ve siparişlerin %80’inin geldiği 1. Bölgeye , Rusya , Ukrayna ve İsrail’e satışa açabilir, sonraki aşamalarda bölgesel fiyatlandırma yöntemini kullanarak ülke bazlı fiyatlandırma yapıp diğer ülkelere satışa açabilir veya diğer bölge ve ülkelere alıcı öder kargo şablonu tanımlayabilirsiniz.
·       Sattığınız ürünlerin ortalama ağırlıklarını ve boyutlarını bilerek satışa başladığınıza emin olun. Kargo firmalarının bu ölçütlerde çeşitli kısıtlamaları olabilir veya ek maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu kısıtlamaları öğrenmek için kargo firmanızla iletişime geçip , eğitimlerimizi izleyiniz.
·       Lojistik firmanızın sağladığı tazminat tutarlarına dikkat edin, yüksek ücretli ürünleriniz için express kargolar ile çalışabilir ürünlerinize sigorta yaptırabilirsiniz.

  • En az 2 kargo firmasıyla anlaşma yapın. Bir üründe kolaylıkla birden çok kargo seçeneği ekleyebilirsiniz. Farklı pazarlarda avantajlı kargo şirketleriyle (Rusya için PTS, ABD için ShipEntegra gibi) çalışmaya özen gösterin, bölgesel özel fiyatlandırmalar yapın.

KARGO ŞABLONU NASIL OLUŞTURULUR?

Ürünlerinizin teslimatını gerçekleştirebilmek için ilk etapta satıcı paneli üzerinden nakliye şablonu oluşturmanız gerekmektedir. Nakliye şablonunu Ürünler sekmesi altından Kargo Şablonu Ekle sekmesinden eklenir.

Eğitim - Kargo Şablonu


LOJİSTİK– PTS VE SUNDUĞU ÇÖZÜMLER
PTS ile AliExpress güçlerini birleştirerek ihracatçılarımıza en rekabetçi lojistik fiyatlarını sunmakta ve PTT anlaşması ile tüm dünyaya uygun fiyatlı gönderim sağlamaktadır.
Ayrıca 2020 yılında PTS ile gerçekleştirilen “Hello Avrupa!” kargo tarifesi ile birlikte Avrupa Birliği’ne 3,5 USD başlayan fiyatlarla gönderim sağlanmaktadır. Anlaşma Avrupa Birliğine üye 26 ülke için geçerlidir.

Eğitim - PTS

 

LOJİSTİK– CAINIAO VE SUNDUĞU ÇÖZÜMLER

Cainiao Network, Türkiye'de Yurtici Kargo ve PTT gibi kaliteli lojistik ortaklarıyla iş birliği yaparak dünya çapında lojistik dağıtım ağı kurmuştur. En iyi sistemleri kullanarak dünyanın birçok noktasına teslimat hizmeti sunmaktadır.

Eğitim - Cainiao

 

LOJİSTİK & ENTEGRASYON – SHIPENTEGRA VE SUNDUĞU ÇÖZÜMLER

ShipEntegra’nın amacı KOBİ’lerin büyümelerini sağlamak ve hali hazırda gelişmekte olan girişimcilerin Dünya pazarındaki rakipleriyle rekabetlerini desteklemektir. Bu nedenle global lojistik firmalarının hizmetlerini en verimli şekilde kullanmaları için satıcılarla firmalar arasında köprü görevi görmektedir. ShipEntegra’dan lojistik desteği alırsanız aynı zamanda entegrasyon desteği de sağlanır.

Eğitim - ShipEntegra

 

STOKSUZ SATIŞ – AKTARMAMERKEZI.COM VE SUNDUĞU ÇÖZÜMLER

Aktarmamerkezi.com, E-ihracat yapan satıcılar için bir tamamlama hizmeti vermektedir. Al-Sat yapan veya stok bulundurmak istemeyen satıcılar, ürünlerini tedarik ettikleri yerden aktarmamerkezi.com'a bu tamamlama hizmetinden faydalanmak için yönlendirir ve satışını yapmış oldukları ürün istedikleri uluslararası lojistik firmasına teslim edilir.

Eğitim - Aktarma Merkezi-Stoksuz Satış

ÜRÜNLERE FARKLI KARGO ŞEÇENEKLERİ NASIL EKLENİR?

 
Farklı pazarlarda avantajlı kargo şirketleriyle (Rusya için PTS, ABD için ShipEntegra gibi) anlaşma yapabilir, bölgesel özel fiyatlandırmalartanımlayabilirsiniz. Farklı kargo seçenekleri ekleme ile ilgili eğitimlerimize aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim - Farklı Kargo


Kolay E-İhracat Lojistiği AliExpress Anlaşmalı Lojistik Çözümleri
AliExpress’e katılın ve hemen E-İhracat'a başlayın!