AliExpress University | Oto Aksesuar Ve Yedek Parça Satıcı Ol

Oto Aksesuar ve Yedek Parçalarınız için Avrupa’da Milyonlarca Müşteri Hazır !

Türkiye’nin oto aksesuar ve otomobil yedek parçası ihracahat rakamları her yıl artış göstermektedir. AliExpress ile e-ihracat yaparak satıcılarımız Türkiye’den tüm dünyaya oto aksesuar ve otomobil yedek parçası gönderiyor. Şimdi sıra sizde ! Gelin hep birlikte ülkemizdeki bu büyük potansiyeli daha da büyütelim.

Normal ihracat süreçlerine göre oldukça zahmetsiz olan mikro ihracat yöntemi ile AliExpress, Türk markalarının ve KOBİ’lerinin oto aksesuar ve yedek parça ürünlerini başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak 220’den fazla ülkeye birlikte gönderelim, 150 milyondan fazla müşteriye ulaştıralım!

Bross Auto Başarı Hikayesi


AliExpress’te yer alan marka ve kobilerimizin bazıları

Aksesuar ve Yedek Parça kategorilerinde global veya bölgesel olarak ne satılır / nereye satılır nasıl bulacağım,en iyi satış yapan ürünler hangileri,değişen satış trendleri nasıl takip edebilirim? Türk satıcılar bu kategorilerde nasıl bir rekabet avantajına sahip? Sizin de kafanızda benzer sorular varsa, cevapları bu webinarda bulabilirsiniz. Türkiye’nin ihracatta en önemli kategorilerinden “Oto Aksesuar ve Yedek Parça” özelinde satan ürün bulma, trend analizi ve doğru fiyatlamanın püf noktalarını öğrenmek için rekabette öne geçmenize yardımcı olacak verileri incelediğimiz canlı yayını izlemenizi öneririz.

Oto Aksesuar ve Yedek Parça Kategori İnceleme


 • Aksesuar ve Yedek Parça kategorilerinde ürün listelerken dikkat edilmesi gereken konular;
 • 1. Marka ihlali gibi sorunlarla karşılaşmamak için ürün isimlerinizde kullandığınız araba markaları öncesinde mutlaka ‘for’ ekini kullanmanızı tavsiye ederiz. Trafiğinizi arttırmak için anahtar kelime analizi yöntemlerini kullanarak ürün isim, özellik ve açıklamalarda anahtar kelimeleri kullanıp , ürün isimlerinizde 128 karakteri (218 karakter ürün ismi yazılabilen ülkeler için 218 karakteri) doldurulmanızı öneririz.
  Örnek ürün ismi; Bross BDP573 Left or Right Side Sliding Window Glass Latch Cover Repair Set 7H0847781B for VW Transporter T5 Multivan Caravelle


  2. Lojistik firmalarında ağırlık/ boyut kısıtlamaları mevcuttur bu nedenle ürün listelerken ürün boyutlarınızın kargo firması tarafından taşınmaya uygun olup, olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.


  3. Ürün açıklamalarınızı anahtar kelimeler kullarak yazmanızı,ürün büyük görsellerinizi, ürüne benzeyen öneri benzer ürünlerinizi,kargo teslim ülkeleri ve sürelerini içeren görseller , paketleme ve ürün kullanımı ile ilgili bilgilendirici metinler, ürün boyutları gibi bilgilendirici tabloları eklemenizi ürün açıklama alanını detaylandırmanızı öneririz.

 • E-ihracat Nedir , Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi İçin:
 • E-ihracat Nedir , Nasıl Yapılır Detaylar İçin Tıklayınız.


 • AliExpress ile Sınır Ötesi E- Ticaret, Yani E-ihracat Nasıl Yapılır?
 • AliExpress ile Sınır Ötesi E- Ticaret, Yani E-ihracat Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayınız.


 • AliExpress’te Nasıl Mağaza Açılır?
 • AliExpress’te mağaza açarak ve ürün satmak için şahıs şirketi, anonim veya limited şirket gibi yasal bir kimliğe sahip şirket olmanız gerekir. AliExpress üzerinde mağaza açmak oldukça kolay, hızlı ve ücretsizdir. AliExpress kayıt sayfasına (Site Linkine tıklayınız.) girerek sağ üstte yer alan AliExpress’e Katılın seçeneğine tıklamanız, ardından Türkiye olarak ülke seçimini yapıp e-posta adresinizi yazıp, tarafınıza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz yeterli. Sonrasında şirket, iletişim bilgilerinizi yüklemeli ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvuru süreciniz sonrası 2 iş günü içinde mağazanız açılmış olacaktır. Detaylı kayıt eğitimi için :

  Döküman - Nasıl Aliexpress Üyeliği Oluşturulur Dökümanı İncelemek İçin Tıklayınız.


 • Mağaza açmak için gerekli evraklar nelerdir?
 • 1. Vergi kimlik numarası


  2. Ticaret Sicil Gazetesi


  3. Ticaret Odası Kaydı


  4. Vergi Levhası


  5. Şirket Yasal Temsilcisinin Bilgileri, İmza sirküleridir.

 • Komisyon Oranı Nedir?
 • Platform, kategoriye göre değişen komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunmaz. Komisyon oranı kategoriye bağlı olarak %5 - 8 arasında değişmektedir. Oto Aksesuar ve Yedek Parça kategorisinde komisyon oranı %8 ‘dir.

  Detaylı satıcı sözleşmemiz ve kategori bazlı komisyon oranları için : Döküman - Komisyon Oranları ve AliExpress Satıcı Sözleşmesi

 • Çinli satıcılar ile rekabet etmek mümkün mü?
 • Yüzlerce oto aksesuar ve yedek parça kategorisinde satış yapan satıcımız kaliteli ürünleri , rekabetçi fiyatları ve mevcut kargo fiyatlarıyla çinli satıcılar ile rekabet etmekte, oldukça iyi satış adetlerine ulaşmaktadır. Bu noktada ürünleri doğru fiyatlandırmak ve ürün görsel, isim, açıklama gibi geliştirilmesi gereken tüm ürün özelliklerini geliştirmek rekabette öne geçmenizi sağlayacak en önemli etkenlerdir.

 • En çok hangi tür en oto aksesuar ürünleri satılıyor?
 • AliExpress üzerinde Bakım Ürünleri, Jant, Akü Aksesuarları, Oto Aksesuar Ürünleri, Paspas, Koltuk Kılıfı, Aydınlatma, Araç Dışı Aksesuar, Araç İçi Aksesuar, Silecek, Branda, Oto Ses Ve Görüntü Sistemleri,Navigasyon, Araç İçi Kamera, Teyp, Hoparlör, Amfi, Oto Bakım Ürünleri, Yedek Parçalar, Far, Buji, Fren Balatası, Filtre, Seyahat Ürünleri, Trafik ve İlk Yardım Setleri, Araba & Motorsiklet Stickerları gibi bir çok alt kategoride oto aksesuar ve yedek parça kategorisinde satışı mümkündür. Sizler de Link Tıklayınız. üzerinden oto aksesuar ve yedek parça kategorisinde en çok satan ürün ve modelleri inceleyip, siparişlere göre sıralayabilirsiniz.

 • En ucuz ve hızlı lojistik çözümü hangisidir? AliExpress’in anlaşmalı lojistik firmalarının bilgilerine nasıl ulaşırım?
 • Mevcut anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarımız arasında en uygun ve en hızlı lojistik çözümümüz PTS Worldwide Express firması ile yapmış olduğumuz anlaşmadır. Tüm lojistik çözümlerimizi incelemek için ; Döküman - Aliexpress Lojistik Çözümleri

 • Ücretsiz E-İhracat Danışmanlığı
 • Deneyimli satıcı destek hattı danışmanları ile sadece sorularınızı yanıtlamak ile kalmaz, satışlarınızı arttırmanız için mağazanıza özel ücretsiz e-ihracat danışmanlığı sağlar.

 • Gümrük süreçleri nasıl işliyor? Gümrük vergilerinden kim sorumlu?
 • Gümrük ve gönderi çıkış süreçlerindeki bütün işlemler ilgili lojistik firması tarafından yürütülür. Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı, Gümrük Müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanır ve Vergi Daireleri Otomasyon Projesi (VEDOP) sistemine aktarılır. AliExpress üzerinden yaptığınız satışlarda Delivered Duty Unpaid (DDU) gümrük vergilerinin karşı tarafa yani müşteriye fatura edilen teslimat yöntemi ile ürün gönderilmektedir.

 • Müşteri aldığı ürünü iade edebiliyor mu? İade gelirse lojistik masraflarını kim karşılıyor?
 • Müşterinin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendi katlanmak durumundadır, bu sebeple iade oranları oldukça düşüktür.

 • Hak edişim ne zaman hesaba yatıyor? Ödeme vadesi kaç gün?
 • Paneldeki mevcut lojistik çözümlerimiz ile çalıştığınız takdirde ürünlerin teslimatını takiben 5 gün içerisinde sipariş ücreti Alipay hesabınıza yatırılır. Panelde mevcut olmayan diğer kargo firmaları ile çalışmanız durumunda ürünlerin teslimatı sonrası alıcı onayını takiben sipariş ücreti Alipay hesabınıza yatırılır.

Oto Aksesuar ve Yedek Parçalarınız için Avrupa’da Milyonlarca Müşteri Hazır !
AliExpress’e katılın ve hemen E-İhracat'a başlayın!