AliExpress University | Tahsilat Süreçleri

AliExpress Tahsilat Süreçleri

TAHSİLAT SÜREÇLERİ

ALIPAY

Alipay, Çin merkezli online bir ödeme sistemidir, Alibaba grubuna aittir. Satıcılarımız sipariş hakkedişlerini Alipay üzerinden, Alipay hesabına tanımlamış oldukları USD hesaplarına tahsil ederler. Alipay’e satıcı paneli üzerinden “Siparişler” sekmesi altından ulaşabilirsiniz.Panel üzerinden:

·       Dolar hesabınızdaki son durumu ve hesap hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

·       Transfer (para çekme) durumlarını kontrol edebilirsiniz.

·       Diğer banka hesap bilgilerini bağlayabilir veya silebilirsiniz.

·       Tüm hesabın kullanılabilir bakiyesini ve engellenen veya engellenmeyen fonlarınızın giden / gelen hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

ALIPAY ÜZERİNDEN PARA AKIŞI NASIL GERÇEKLEŞİR ?

 

Adım 1: Müşteri sipariş verirken platforma para öder.

Adım 2: Teslim onayı gelince para Alipay’e yatar ve ilgili komisyon tutarı sizden kesilir. 2 farklı durum gerçekleşebilir: Teslimat sonrası alıcı onayı beklenir veya panelde tanımlı bir kargo şirketi ile gönderim yapıldı ise teslimat sonrası 5 gün içerisinde para satıcının hesabına aktarılır.

Adım 3: Para hesabınıza yattıktan sonra AliPay hesabınızdaki toplam bakiyeyi anlaşmalı olduğunuz bankanın hesabına aktarabilirsiniz. Aktarım sırasında kesilen 15 USD bakiye eğer Finansbank & AliExpress iş birliğinden yararlanırsanız tarafınıza geri yatırılır.Aktardığınız tutar maksimum 7 iş günü içerisinde kişisel banka hesabınıza yatmış olur. Eğer aksi bir durum gerçekleşirse lütfen Satıcı Destek Hattı üzerinden bize ulaşın.

Döküman - Siparişimin Ödemesini Nasıl Alabilirim?


HIZLI TAHSİLAT / +5 GÜN OTOMATİK ONAY

Gönderileriniz teslim edildikten sonra müşteri tarafından onaylanmazsa teslimat tarihini takip eden 5. günde otomatik olarak onaylanır ve para hesabınıza geçer. Bu durum CAINIAO / PTS / PTT vb. sistemde takip edilebilen tüm lojistik hizmetlerini kullanan satıcılarımız için henüz teslim edilmemiş ve kargo sürecinde olan siparişleriniz için geçerlidir.

Farklı lojistik şirketlerine göre tahsilat süreçleri değişiklik gösterebilir, bununla ilgili bilgilendirme için lütfen ilgili eğitimi ziyaret edin.

Döküman - Alipay hesabından para çekme Süreci

 

İŞLEM ÜCRETİNİ KALDIRDIK / QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle beraber AliPay’den hesabınıza yaptığınız para transferindeki 15 USD işlem masrafını kaldırdık.Yapmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde Alipay Singapore üzerinden QNB Finansbank hesabınıza gelecek her 365 USD ve üzeri ihracat bedeli için, işlem başına 100 TL hesabınıza geri ödenecek.İlk başvuru yapan 1000 AliExpress satıcısına özel bu fırsatı kaçırmayın!

İLGİLİ WEBSİTESİ: https://www.qnbfinansbank.com/aliexpress-is-birligi

Eğitim - AliExpress - QNB Finansbank