AliExpress University | Tahsilat Süreçleri

AliExpress Tahsilat Süreçleri

ALIPAY

Alipay, Çin merkezli online bir ödeme sistemidir, Alibaba grubuna aittir. Satıcılarımız sipariş hakkedişlerini Alipay üzerinden, Alipay hesabına tanımlamış oldukları USD hesaplarına tahsil ederler. Alipay’e satıcı paneli üzerinden “Siparişler” sekmesi altından ulaşabilirsiniz.Panel üzerinden:

• Dolar hesabınızdaki son durumu ve hesap hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

• Transfer (para çekme) durumlarını kontrol edebilirsiniz.

• Diğer banka hesap bilgilerini bağlayabilir veya silebilirsiniz.

• Tüm hesabın kullanılabilir bakiyesini ve engellenen veya engellenmeyen fonlarınızın giden / gelen hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

ALIPAY ÜZERİNDEN PARA AKIŞI NASIL GERÇEKLEŞİR?

AliExpress, platformunda olası kural ihlallerinin önüne geçmek amacı ile Alipay’e yatırılan Satıcı hakedişleri ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitmiştir.

• Hali hazırda mağazası olup platform kurallarını ihlal eden satıcıların hakedişleri Alipay hesabına alıcı koruma süresi sona erdikten sonra, yani başarılı teslimatı ya da müşteri onayını takip eden 15. takvim gününde yatırılacaktır.

• Mağazasını açan yeni satıcılar, henüz ilk siparişini almamış satıcılar ve ilk siparişini geçmiş üç ay içerisinde almış olan satıcılar için ise, ödemesi başarılı yapılmış ilk sipariş tarihini takiben 3 ay süresince izleme yapılacaktır. Bu süre boyunca ödemeler başarılı teslimatı ya da müşteri onayını takip eden 15. takvim gününde yatırılacaktır. Bu süreci takiben hakediş ödemeleri diğer satıcılar gibi yapılacaktır.

• Bu iki durum dışındaki tüm satıcılar için ödemeler mevcut durumda olduğu gibi, müşteri onayını takiben ya da başarılı teslimatı takip eden 5. Takvim gününde yapılacaktır.Para hesabınıza yattıktan sonra AliPay hesabınızdaki toplam bakiyeyi anlaşmalı olduğunuz bankanın hesabına aktarabilirsiniz. Aktarım sırasında kesilen 15 USD bakiye eğer Finansbank & AliExpress iş birliğinden yararlanırsanız tarafınıza geri yatırılır. Aktardığınız tutar maksimum 7 iş günü içerisinde kişisel banka hesabınıza yatmış olur. Eğer aksi bir durum gerçekleşirse lütfen Satıcı Destek Hattı üzerinden bize ulaşın.

İLGİLİ DÖKÜMANLAR:
Döküman - Alipay hesabından para çekme Süreci

İŞLEM ÜCRETİNİ KALDIRDIK / QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle beraber AliPay’den hesabınıza yaptığınız para transferindeki 15 USD işlem masrafını kaldırdık.Yapmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde Alipay Singapore üzerinden QNB Finansbank hesabınıza gelecek her 365 USD ve üzeri ihracat bedeli için, işlem başına 100 TL hesabınıza geri ödenecek.İlk başvuru yapan 1000 AliExpress satıcısına özel bu fırsatı kaçırmayın!

İlgili Web Sitesi https://www.qnbfinansbank.com/aliexpress-is-birligi